Na hlavný obsah

Cudzinca (18), ktorý mal bodnúť mladíka (17) v Bratislave, polícia obvinila. Hrozia mu roky za mrežami

Na útok reagovali mesto aj mestská polícia.

Cudzinca (18), ktorý mal bodnúť mladíka (17) v Bratislave, polícia obvinila. Hrozia mu roky za mrežami
Muž mal bodnúť mladíka na prechode pre chodcov na Špitálskej ulici v Bratislave.

Polícia obvinila 18-ročného muža z ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva po tom, ako mal v Bratislave uplynulý víkend viacnásobne bodnúť do chrbta 17-ročného mladíka. Informovala o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Doterajšie vyšetrovanie zistilo, že k útoku došlo po predchádzajúcej slovnej potýčke. K útoku na poškodeného 17-ročného mladíka malo dôjsť na priechode pre chodcov na Špitálskej ulici v smere na zastávku MHD. Obvinený mal následne z miesta činu odísť.

„Obvinený muž bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia, zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný podnet k jeho väzobnému stíhaniu,“ informovala polícia Bratislavského kraja s tým, že útočníkom má byť občan Ukrajiny menom Artem T.

Ak by sa obvinenému 18-ročnému mužovi preukázala vina, hrozí mu odňatie slobody na štyri až desať rokov.

Polícia začiatkom týždňa informovala, že zadržala podozrivú osobu. A to necelých 24 hodín od oznámenia incidentu, pri ktorom mal páchateľ spôsobiť 17-ročnému chlapcovi bodné zranenia v oblasti chrbta.

Zraneného chlapca previezli do nemocnice. Národný ústav detských chorôb v nedeľu (13. 7.) informoval, že pacient je po operácii, mimo ohrozenia života a jeho zdravotný stav je stabilizovaný.

Bratislava reaguje na útok

Hlavné mesto mrzí, ak v jeho uliciach dôjde k násiliu. Zároveň vníma, že napätie v spoločnosti sa v podobe násilia prenáša aj do fyzického priestoru. Napriek tomu zostáva Bratislava jedným z najbezpečnejších hlavných miest v rámci EÚ. Bezpečnosť v uliciach však zostáva naďalej prioritou. Uviedol to hovorca Bratislavy Peter Bubla v reakcii na víkendový incident.

„Bezpečnosť v uliciach stále patrí medzi naše hlavné priority a neustále zlepšujeme a rozširujeme mestskú políciu,“ skonštatoval Bubla.

Hlavné mesto zaviedlo podľa neho napríklad novú zásahovú jednotku. Medzi prvými na Slovensku nasadilo telové kamery pre policajtov a vytvorilo integrované operačné stredisko. Tento rok zároveň vychádza priamo do ulíc najviac mestských policajtov za posledné roky.Kým v roku 2018 ich bolo 161, aktuálne ich je vyše 220.

Magistrát však zároveň priznáva, že ani zvýšený počet policajtov nedokáže zabrániť fyzickému násiliu, najmä ak k nemu príde nečakane a bez viditeľnej potýčky, ktorú by predtým zaznamenali kamery. Ubezpečuje, že mestská a štátna polícia intenzívne komunikujú a mestská poskytuje ten štátnej vždy maximálnu súčinnosť aj pri vyšetrovaní prípadu a identifikácii páchateľa.

MsP berie incident veľmi vážne

Mestská polícia (MsP) v Bratislave deklaruje, že podobné situácie ako víkendový incident berie vždy veľmi vážne. Incident ju mrzí, avšak rovnako podotýka, že Bratislava patrí z pohľadu verejného poriadku a bezpečnosti medzi stabilné a bezpečné mestá, a to aj v porovnaní s inými európskymi metropolami.

Ubezpečuje, že hliadky mestskej polície sú v uliciach Bratislavy prítomné nepretržite a dianie polícia monitoruje aj prostredníctvom mestského kamerového systému.

„V spolupráci s Policajným zborom SR robíme všetko pre to, aby sa obyvatelia i návštevníci Bratislavy cítili bezpečne,“ uviedla hovorkyňa MsP Barbora Krajčovičová.

Pripomenula tiež, že ak sa niekto stane svedkom páchania akejkoľvek protiprávnej činnosti alebo bude potrebovať pomoc, polícia je k dispozícii nepretržite na núdzovej linke 159.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny