Podľa očakávania jednou z hviezd slávnostnej inaugurácie bola aj Melania Trumpová. Do tuhej zimy si obliekla tmavo modrý kabát do pol lýtok s bielym šálom, ktorý bol zároveň golierom.
K tomu mala konzervatívny klobúk s bielym lemom, z ktorého sa hneď stal hlavný protagonista dňa.
Odborníci na módu v tom vidia množstvo symboliky. Aj to, že už to nemusí byť tá nežná a nevýrazná Melania, ako sme ju poznali počas prvého Trumpovho prezidentovania. El País si všimol, že práve klobúk zabránil, aby ju jej manžel mohol pobozkať.
Klobúk, ktorý zakrýval pohľad Melanie
K vlasteneckému diskurzu amerického prezidenta Donalda Trumpa sa hodil americký návrhár Adam Lippes, ktorého si prvá dáma vybrala, napísali noviny.
Donald Trump sa však v snahe pobozkať manželku nedostal pod lem jej výrazného klobúka, ktorý jej dokonale zakrýval aj pohľad, všimli si s poznámkou, že okrem niekoľkých zdvorilostných úsmevov zostala počas celej ceremónie vážna a bezvýrazná, ako je pre ňu zvykom. Použila klobúk ako zátku.
Naposledy mala ako prvá dáma na slávnostnom obrade klobúk Hillary Clintonová v roku 1993, pripomenul El País.
Originálny kúsok Melanie sa však stal predmetom mémov. Prirovnávali ho k sloganu z pizzerie alebo kreslenej postavičke.
Britský Guardian skonštatoval, že pôsobila ako neviditeľná narušiteľka, ako pochmúrna postavička, ktorá ako keby odmietla zdieľať radosť z inaugurácie manžela za prezidenta.
Melania, ktorá sa počas Trumpovho prvého funkčného obdobia dlho vyhýbala pozornosti, je, ako sa zdá, v druhom funkčnom období len o málo nadšenejšia.
„Temná čarodejnica“ alebo „manželka mafie na pohrebe“ zneli niektoré verdikty na sociálnych sieťach. Má pritom byť ľudskou tvárou administratívy, poznamenal.
Na Ralpha Laurena, návrhára, ktorého si vybrala predtým, a ktorý je obľúbený u demokratov aj republikánov, bohatých aj obyčajných ľudí, stavili na ceremónii Bidenovci, všimol si El País.