Búrka, ktorá sa v nedeľu prehnala severnou časťou Košíc, zanechala stopy aj v mestskej zoologickej záhrade.
V zoo nezaznamenali väčšie škody na majetku.
„Popadané časti stromov na dvoch miestach poškodili ohradu. Najväčšie následky zanechala smršť v stanovom tábore,“ uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová.
Vietor v stanovom tábore podľa jej slov narušil konštrukciu niekoľkých stanov a ich vybavenie zostalo vlhké a matrace premočené. Pondelkový zážitkový program Noc v zoo preto po dohode s účastníkmi zrušili. Pre návštevníkov je zoo otvorená bez zmien.
Napriek tomu, že v zoo nezaznamenali väčšie škody na majetku, začiatok nového pracovného týždňa si vyžiadal plné nasadenie asi desiatky pracovníkov. „Ešte pred otvorením brán sa pasovali s odstraňovaním polámaných konárov, ktoré blokovali návštevnícke trasy. Opravili aj ohrady, ktoré na dvoch miestach poškodili popadané časti stromov,“ priblížila Malešová. (TASR)