Pre plánované sťahovanie Lesníckeho a drevárskeho múzea zo Zvolena do Svätého Antona sa uskutoční odborné stretnutie organizácií a inštitúcií.
Na ňom vysvetlia argumenty a dôvody jeho presunu, informoval minister pôdohospodárstva Richard Takáč.
Dodal, že po tejto diskusii padne definitívne rozhodnutie o presune. Zo sťahovania LDM sa podľa neho stala politická téma.
„Tí ľudia, ktorí sú proti tomu, rozprávajú klamlivé a zavádzajúce informácie,“ zdôraznil. Cieľom zmeny sídla podľa ministra je, aby viac ako 50-tisíc exponátov LDM ukázali širokej verejnosti. „Zverejnených je len niekoľko kusov, ktoré je možné reálne vidieť. Všetko ostatné je v rôznych archívoch,“ podotkol.
Návštevnosť vo Zvolene je podľa neho nízka a do Múzea vo Svätom Antone príde ročne približne 70-tisíc turistov. „Musíme poprepájať lesníctvo, poľovníctvo, drevárstvo a s tým spojené veci čo najširšiemu spektru ľudí na Slovensku,“ zdôraznil s tým, že všetko sa deje na základe reálnych faktov.