Kanadská futbalová reprezentácia postúpila na MS prvýkrát v histórii do vyraďovacej fázy.
Zároveň sa stala aj prvou hostiteľskou krajinou, ktorá odohrá stretnutie svetového šampionátu mimo svojho územia.
Zápas šestnásťfinále proti Juhoafrickej republike sa totiž uskutoční na štadióne SoFi v Los Angeles (28. júna o 21.00 h SELČ).
Prehra „javorových listov“ v stredajšom záverečnom dueli B-skupiny vo Vancouveri proti Švajčiarsku (1:2) znamenala, že zverenci Jesseho Marscha postúpili ďalej z druhej priečky a musia sa tak sťahovať do Los Angeles. V prípade zisku bodov proti Helvétom by Kanada postúpila z prvého miesta a aj šestnásťfinále by odohrala vo Vancouveri.
„Samozrejme, radi by sme zostali vo Vancouveri, ale hráme v Los Angeles, nehráme na Marse alebo niekde inde. Očakávam, že tam príde početná skupina kanadských fanúšikov,“ citovala obrancu Alistaira Johnstona agentúra AP.
Tréner kanadského národného tímu Marsch však v tom vidí aj pozitíva. „Existuje aj určitý prínos v eliminácii rozptýlenia a cirkusu okolo celej veci, aj keď sme si domáce publikum naozaj užili. Tréning bude skôr o regenerácii, rehabilitácii a následnom načerpaní energie,“ uviedol 52-ročný kormidelník, ktorý pred šampionátom podpísal novú zmluvu s reprezentáciou do roku 2030.
Zvyšné dve hostiteľské krajiny Mexiko a USA svoje skupiny ovládli a zostávajú aj na šestnásťfinále na svojom území. (TASR)