Spojené štáty americké by zvládli zorganizovať MS vo futbale aj so 64 účastníkmi.
USA by zároveň mohli zvážiť kandidatúru na šampionát v roku 2038.
Uviedol to šéf americkej pracovnej skupiny pre aktuálny turnaj Andrew Giuliani.
USA spoluorganizujú MS 2026 s Kanadou a Mexikom. V roku 2030 sa na organizácii budú podieľať krajiny Európy, Afriky a Južnej Ameriky, v roku 2034 sa šampionát uskutoční v Saudskej Arábii. Podľa Giulianiho by sa tak mohla otvoriť cesta k ďalšiemu severoamerickému turnaju o dvanásť rokov.
„Hovoril som o tom s prezidentom Trumpom aj s viacerými členmi kabinetu. Myslím si, že neexistuje krajina, ktorá by bola na organizáciu majstrovstiev sveta pripravená lepšie ako Spojené štáty,“ citovala Giulianiho agentúra DPA.
Pred šampionátom vyjadrili ľudskoprávne organizácie obavy z vplyvu imigračnej politiky administratívy Donalda Trumpa na domácich i zahraničných fanúšikov. Atmosféra v hostiteľských mestách však bola podľa Giulianiho doteraz pozitívna. (TASR)