Iránske Revolučné gardy tvrdia, že zaútočili na americké ciele v oblasti Perzského zálivu ako odvetu za americké útoky na území Iránu.
„Ak sa agresia zopakuje, naša odpoveď bude rozsiahlejšia než tentoraz,“ uviedli Revolučné gardy podľa príspevku štátnej televízie na sieti Telegram.
Americká armáda v piatok 26. 6.) uviedla, že zasiahla ciele v Iráne v reakcii na útok na obchodnú loď v Hormuzskom prielive, z ktorého obvinila Teherán. (TASR, AFP)