Srbský prezident Aleksandar Vučič oznámil, že v priebehu niekoľkých týždňov rezignuje.
Povedal to dnes na provládnom zhromaždení v Belehrade.
V krajine sa tak budú konať predčasné prezidentské a parlamentné voľby. Vučič však nespresnil, kedy rezignáciu podá, ani kedy rozpustí parlament, čo je predpokladom k vypísaniu predčasných volieb.
„Budem prezidentom len pár týždňov a potom odstúpim,“ povedal Vučič svojim priaznivcom na provládnom zhromaždení v Belehrade. Druhé prezidentské funkčné obdobie mu vyprší v máji budúceho roka. Srbská ústava umožňuje prezidentovi zotrvať v úrade iba dve volebné obdobia, a preto by mohol pokračovať v politickej kariére ako predseda vlády. (ČTK, Reuters, TASR)
Aktualizované: 21.17 h