Maďarská vláda nariadila zamestnancom verejného sektora od pondelka pracovať z domu.
Zároveň vyzvala ostatných zamestnávateľov, aby nasledovali jej príklad.
Na sociálnej sieti Facebook to v nedeľu napísal maďarský premiér Péter Magyar. „Teploty budú od zajtra vrcholiť. Vo verejnom sektore nariaďujeme prácu z domu a v rámci možností o to žiadame všetkých zamestnávateľov. Odporúčame odložiť prácu vonku,“ napísal Magyar v príspevku na Facebooku.
Opatrenia proti horúčavám, o ktorých rozhodol kabinet vládnym nariadením vo štvrtok, osobne koordinuje Magyar. Pri práci mu pomáha koordinačný orgán, v ktorom pôsobia minister vnútra, minister zdravotníctva, minister hospodárstva a energetiky, minister obrany, minister dopravy a investícií a hlavný poradca pre národnú bezpečnosť. (TASR, MTI)