Cyklistka Viktória Chladoňová obhájila titul majsterky Slovenska.
Členka tímu Visma-Lease a bike zvíťazila v rámci spoločného šampionátu Česka a Slovenska v českých Jeseníkoch v konkurencii štyroch Sloveniek.
Druhé miesto obsadila v premiére medzi ženami Nina Andacká zo stajne VIF Cycling Team (+2:16 min.). Juniorskou majsterkou Slovenska sa stala Lujza Bartošíková.
Na štart spoločných pretekov žien a junioriek sa postavilo 61 pretekárok. Medzi ženami malo Slovensko päťnásobné zastúpenie a medzi juniorkami súťažilo 13 Sloveniek. Etapa pozostávala z niekoľkých výstupov na kopec Rejvíz. Ženy mali pôvodne odjazdiť štyri kolá, no organizátori sa pre vysoké teploty rozhodli preteky skrátiť a obe kategórie tak absolvovali zhodne 79 kilometrov.
Slovenky Chladoňová, Andacká a Sofia Ungerová (Mat Atom Wroclaw) dokázali zo začiatku držať tempo s českými pretekárkami. Ungerová sa potom pri druhom výstupe odpojila od vedúcej skupiny a po poslednom prejazde v nej zostala spomedzi Sloveniek už len Chladoňová.
Jedna z troch Sloveniek pôsobiacich v zahraničnom tíme napokon predbehla aj dve Češky a obhájila triumf. Tretie miesto za Andackou obsadila Ungerová so stratou 7:28 min. Najrýchlejšia juniorka Bartošíková prišla do cieľa približne deväť minút po Chladoňovej.
V špurte mala viac síl ako Karolína Hajduková, tretia finišovala Klára Paduchová. Českou majsterkou sa stala Julia Kopecká, juniorský triumf dosiahla Karolína Špicarová. (TASR)