Hong Myung-bo odstúpil z postu trénera futbalovej reprezentácie Kórejskej republiky.
K tomuto kroku sa odhodlal po neúspechu na MS v USA, Mexiku a Kanade, na ktorých jeho zverenci skončili už v základnej skupine.
Kórejčania sa v tabuľke tímov na tretích priečkach umiestnili na nepostupovej desiatej pozícii. V A-skupine dosiahli v konkurencii Mexika, Juhoafrickej republiky a Česka bilanciu jedno víťazstvo a dve prehry. Výkony kórejského tímu na šampionáte kritizoval aj prezident krajiny I Če-mjong. (TASR, Yonhap)