Izraelská armáda oznámila, že jej vojaci zaútočili na „skupinu ozbrojených teroristov“ v južnom Libanone.
Podľa libanonských úradov zahynuli pri útokoch Izraela v tomto regióne najmenej dve osoby.
„Pred krátkou chvíľou izraelské obranné sily (IDF) identifikovali skupinu ozbrojených teroristov, ktorá pôsobila v tesnej blízkosti vojakov IDF v bezpečnostnej zóne v oblasti hrebeňa Alí al-Táhir,“ uviedla armáda.
„Po identifikácii zaútočili vojaci na teroristov severne od bezpečnostnej zóny s cieľom eliminovať hrozbu,“ dodala bez ďalších podrobností.
Libanonské ministerstvo verejného zdravia informovalo, že Izrael spustil paľbu na mesto Nabatíja, v dôsledku ktorej zahynuli dve osoby a jedna utrpela zranenia.
Podľa libanonskej štátnej agentúry NNA strieľal Izrael na skupinu ľudí v blízkosti buldozéra, ktorý v tejto oblasti vykonával čistiace práce. Jeden muž zahynul počas útoku, zatiaľ čo druhá osoba neskôr podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri incidente.
Libanonský bezpečnostný zdroj pre DPA povedal, že buldozéry odstraňovali trosky v snahe získať telá dvoch bojovníkov.
Proiránske libanonské militantné hnutie Hizballáh útoky Izraela odsúdilo a uviedlo, že ich obeťami boli civilisti. „Islamský odpor varuje, že to, čo spáchal nepriateľ, predstavuje očividné porušenie prímeria, ktoré Odpor doteraz dodržiaval,“ uviedla skupina vo svojom vyhlásení. (TASR, AFP, DPA)