Izraelskí vojaci zastrelili na Západnom brehu Jordánu dvoch palestínskych tínedžerov.
Armáda Izraela tvrdí, že obaja zaútočili na židovskú osadu v regióne zápalnými bombami a horiacimi pneumatikami.
O smrti tínedžerov v pondelok (22. 6.) informovali palestínski predstavitelia. Palestínska tlačová agentúra WAFA uviedla, že mali 15 a 19 rokov. Ich vek potvrdil aj jeden z príbuzných.
Izraelská armáda informovala, že jej jednotky začali v nedeľu (21. 6.) neskoro večer strieľať na troch ľudí, ktorí útočili v blízkosti osady Karmej Cur. Jedna osoba podľa nej počas protiteroristickej operácie v oblasti utrpela zranenia a dvaja zahynuli.
WAFA potvrdila, že tretia osoba bola hospitalizovaná a jej stav je stabilný. Palestínsky Červený polmesiac (PRCS) uviedol, že má 15 rokov.
Izrael okupuje Západný breh Jordánu od roku 1967. Na tomto území žije viac ako 500-tisíc židovských osadníkov medzi približne tromi miliónmi Palestínčanov. Organizácia Spojených národov nedávno varovala, že násilie osadníkov voči Palestínčanom dosiahlo rekordnú úroveň. V priemere dochádza k šiestim útokom denne. (TASR, AFP, Reuters)