Na väčšine územia Slovenska sú dnes vyhlásené výstrahy prvého i druhého stupňa pred vysokými teplotami.
Do platnosti vstúpia o 12.00 h a zostanú platné do večera.
Na svojom webe o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Výstrahy druhého stupňa platia v celom Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji, ako aj vo väčšine okresov Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja.
Prvý stupeň meteorológovia vyhlásili vo väčšine okresov Prešovského a Žilinského kraja, ako aj v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Gelnica, Košice-mesto, Košice-okolie a Spišská Nová Ves.
Na území s druhým stupňom výstrah sa môže vyskytnúť teplota vzduchu do 35 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozornil ústav. (TASR)
