P. Magyar vyhlásil, že sa s R. Ficom dohodol na zriadení pracovnej skupiny na riešenie sporných otázok pri Benešových dekrétoch.
Uskutočniť by sa mali tiež bilaterálne stretnutia, informovala o tom agentúra MTI a server telex.hu.
Maďarský premiér Péter Magyar to uviedol vo štvrtok (25. 6.) na tlačovej konferencii pri otázke, do akej miery Benešove dekréty ovplyvnia spoluprácu v rámci Vyšehradskej štvorky (V4). Témou samitu v maďarskom Gödöllő to však podľa jeho slov nebolo.
Magyar tvrdí, že sa s premiérom SR Robertom Ficom zhodli, že je dôležité, aby sa slovensko-maďarské vzťahy zlepšili. Termín očakávaného vyriešenia sporu nešpecifikoval. Dôležitejšia ako rýchlosť je podľa neho kvalita riešenia.
Fico v utorok (23. 6.) v Gödöllő vyhlásil, že krajiny Vyšehradskej štvorky sú dostatočne múdre na to, aby dávali na stôl len témy, ktoré ich spájajú. Za nadchádzajúce slovenské predsedníctvo zároveň prisľúbil, že nebude nastoľovať témy rozdeľujúce V4. (TASR)