Pred tridsiatimi rokmi zasiahla Horehronie jedna z najväčších veterných kalamít v histórii slovenského lesníctva.
Vietor vtedy na Osrblí za pár minút zničil viac ako 2 600 hektárov lesa.
Vyvrátil vyše jeden a pol milióna kubíkov dreva. Lesníci dnes konštatujú , že sa z rozsiahlych holín postupne stali mladé, zdravšie a stabilnejšie porasty.
Veterná smršť sprevádzaná búrkou zasiahla vtedy aj oblasť Hronca a Predajnej. Vietor dosiahol miestami rýchlosť až dvesto kilometrov za hodinu.
Výročiu veternej kalamity na Osrblí sa v relácii Správy venoval redaktor STVR Lukáš Stračina: