Predseda vlády SR Robert Fico odcestoval do poľského mesta Gdaňsk.
Zúčastní sa tam na medzinárodnej konferencii o obnove Ukrajiny.
Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR. Podujatie v Gdaňsku je hlavným medzinárodným fórom venovaným koordinácii medzinárodnej pomoci a investícií do povojnovej obnovy Ukrajiny a prvý raz sa koná v Poľsku. Podujatie organizujú vlády Poľska a Ukrajiny s cieľom zmobilizovať finančnú a politickú pomoc na povojnovú rekonštrukciu Ukrajiny.
Ukrajinskú delegáciu povedie namiesto pôvodne avizovaného prezidenta Volodymyra Zelenského podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková.
Konferencia v Gdaňsku je už piatou konferenciou tohto typu a podľa viacerých médií bude aj najväčšou s rekordnou účasťou. (TASR)