V prípade výstavby vojenskej nemocnice v Prešove aktuálne prebieha pasportizácia stavby.
Uviedol to minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) počas tlačového brífingu.
Predpokladá, že výstavba nemocnice by mohla pokračovať budúci týždeň. Kaliňák priblížil, že súd nariadil v rámci predbežného opatrenia umožniť doterajšiemu zhotoviteľovi urobiť si vlastné vzorky pre prípadné mimosúdne alebo súdne vyrovnanie. Nové konzorcium preto momentálne preberá stavenisko a postupne začne so samotnou výstavbou.
Minister si zároveň nemyslí, že by stavebný dozor v prvej fáze výstavby pochybil. „Vďaka nim sme zistili, že je tá práca nekvalitná, vďaka nim sme neprevzali nekvalitne urobenú prácu, a teda sme žiadne peniaze nedali za nekvalitnú prácu, čo je predmetom teraz tej dohody,“ povedal.
„Keď miera intenzity nekvalitnej práce prekročila rámec, keď sme mohli odstúpiť od zmluvy, tak sme od zmluvy odstúpili,“ ozrejmil Kaliňák.
Šéf rezortu obrany podotkol, že v prípade výstavby nemocnice naďalej dôveruje riaditeľovi Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku a koordinátorovi projektu Marianovi Križkovi. Je tiež presvedčený, že prvá súťaž na výstavbu nemocnice bola nastavená dobre. (TASR)