Vlak Českých dráh zostal stáť s približne 630 cestujúcimi a bez fungujúcej klimatizácie na severe Nemecka.
Súprava na trase z Hamburgu do Prahy sa ocitla bez prívodu elektriny v dôsledku poškodenia trolejového vedenia.
Traja ľudia s problémami s krvným obehom boli ošetrení v nemocnici. Ako prvý o incidente informoval regionálny denník Märkische Allgemeine.
Plne obsadený vlak zostal bez napájania po tom, čo v sobotu (27. 6.) večer počas búrky spadol strom na elektrické vedenie. Bez prúdu prestala fungovať klimatizácia a dvere zostali zamknuté. Zásahové jednotky dvere otvorili a museli kvôli tomu aj rúbať stromy.
Traja ľudia boli prevezení do nemocnice s problémami s krvným obehom, informoval okresný veliteľ hasičov Christian Reisinger. Podľa neho teploty vo vnútri vlaku dosiahli približne 40 stupňov Celzia, podľa denníka Märkische Allgemeine až 50 stupňov. V Nemecku pritom v posledných dňoch panujú rekordné horúčavy.
Hasiči evakuovali z rozpáleného vlaku deti, tehotné ženy a staršie osoby; ostatní museli zostať vo vnútri. Po niekoľkých hodinách, krátko pred 23.00 h dorazila dieselová lokomotíva a odtiahla vlak do Karstädtu, kde sa podľa Reisingera ukázalo, že vlak nemôže pokračovať v jazde.
Záchranári zriadili núdzové útočisko v športovej hale, kde mohli cestujúci prenocovať. Dnes ráno podľa Reisingera miestne autobusy odviezli približne 500 ľudí na železničnú stanicu v Karstädte, odkiaľ mohli pokračovať v ceste dvoma rýchlovlakmi ICE nemeckého národného dopravcu Deutsche Bahn. (ČTK, DPA)