Na hlavný obsah

Monika Uhlerová obhájila post prezidentky Konfederácie odborových zväzov

Za viceprezidenta konfederácie zvolili Milana Kuruca.

Prezidentka KOZ Monika Uhlerová.
Prezidentka KOZ Monika Uhlerová. Foto: TASR/Jakub Kotian

Konfederáciu odborových zväzov (KOZ) SR povedie aj počas ďalšieho funkčného obdobia Monika Uhlerová. Vo štvrtkových (25. 6.) voľbách na dvanástom zjazde KOZ jej delegáti dali prednosť pred europoslancom Branislavom Ondrušom (Hlas-SD).

Za viceprezidenta KOZ zvolili Milana Kuruca. Delegáti odhlasovali aj predĺženie funkčného obdobia orgánov KOZ zo štyroch na päť rokov.

Pre Uhlerovú to bude na čele KOZ druhé funkčné obdobie. Po prvý raz ju delegáti odborárskeho zjazdu zvolili v júni 2022.

Jednou z jej ambícií bola snaha o odpolitizovanie odborového hnutia a odborov na Slovensku. Vzťah odborov s politickými stranami by podľa nej nemal byť zväzujúci a zaväzujúci, ale postavený na serióznej komunikácii s tými, ktoré majú hodnotové a programové prieniky s KOZ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika