Na hlavný obsah

Europoslanec Ondruš prehru vo voľbách o post šéfa KOZ neľutuje: Zjazd rozhodol, v politike budem pokračovať

Na otázku, či sa vráti do strany Hlas-SD, nevedel jasne odpovedať.

Branislav Ondruš.
Branislav Ondruš. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Na čele Konfederácie odborových zväzov (KOZ) zostáva Monika Uhlerová. Vo štvrtkovej (25. 6.) voľbe za ňu hlasovalo 81 delegátov, čo je o desať viac, ako získal jej súper, europoslanec Branislav Ondruš.

Monika Uhlerová pôsobí v užšom vedení KOZ od roku 2016. Vzťah odborov s politickými stranami by podľa nej nemal byť zväzujúci, ale postavený na serióznej komunikácii s tými, ktoré majú hodnotové a programové prieniky s KOZ.

Voľbe nového vedenia KOZ sme sa venovali v relácii Rádiožurnál o 7:00:

„Verím, že odbory budú silné, akcieschopné, nezávislé a schopné obhajovať práva pracujúcich, záujmy zamestnancov. Že budú rešpektovaným aktérom v smere k sociálnym partnerom, k vláde, nech je akákoľvek,“ povedala Uhlerová.

Branislav Ondruš prehru podľa vlastných slov neľutuje. „Rozhodol zjazd, tak je to úplne v poriadku. Určite budem pokračovať v politike, pretože mám mandát poslanca Európskeho parlamentu. Jasne som povedal, že bez ohľadu na to, ako sa to tu skončí, ja nemám dôvod meniť svoje politické názory,“ skonštatoval Ondruš.

Na otázku, či sa vráti do strany Hlas-SD, nevedel jasne odpovedať. Zo strany vystúpil práve preto, aby mohol kandidovať za šéfa KOZ.

Viceprezidentom odborového zväzu sa stal Milan Kuruc, ktorý podporoval Branislava Ondruša. Delegáti odhlasovali aj predĺženie funkčného obdobia orgánov KOZ zo štyroch na päť rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika