Maďarská polícia zatkla 30-ročného muža, ktorý podľa vyšetrovateľov zbieral časti ľudských tiel. Získaval ich zrejme z opustených cintorínov v Maďarsku a na Slovensku, a tiež na svojom pracovisku v nemocnici, informovala v utorok (23. 6.) polícia vo vyhlásení, ktoré citovala agentúra AP.
Muž sa podľa nej k zhromažďovaniu častí ľudských tiel priznal. Vypovedal, že ho veľmi priťahujú a že z nich pripravoval jedlo, ktoré konzumoval. Zadržaný, ktorého meno správa neuvádza, bol obvinený z nezákonného nakladania s ľudskými telami.
Polícia dotyčného zatkla 17. júna po tom, čo dostala informáciu, že muž pracujúci ako ošetrovateľ hromadí doma aj v práci ľudské pozostatky.
Počas prehliadky jeho bytu zaistili vyšetrovatelia niekoľko lebiek, kompletnú dolnú časť nohy a ruku. Taktiež našli rekonštruovanú ľudskú tvár z kože na tvári. Ďalšie kosti sa našli uložené v kufri. Polícia tiež našla v pohári srdce a teraz sa snaží zistiť, či je ľudské alebo zvieracie.
Polícia zabavila mužov počítač, notebooky, tablety, mobilné telefóny, SIM karty a dátové karty. Všetky zaistené časti tiel podľa polície preskúmajú súdni znalci. Rozsah obvinení by sa podľa polície mohol rozšíriť o ďalšie trestné činy po tom, čo bude určený pôvod všetkých častí tiel, dodala agentúra AP.
