Žiadna chémia, len čistá, prírodná voda priamo z národného parku. To je hlavné lákadlo kúpaliska Morské oko v Tornali. Po rekonštrukcii začína svoju tretiu sezónu. Jeho brány sa otvoria v sobotu.
Samospráva, ktorá kúpalisko prevádzkuje, si nedávno dala urobiť rozbor vody. Ukázal, že je porovnateľná s kúpeľnými vodami.
„Vody podobného zloženia sa využívajú aj v balneoterapii, teda v kúpeľníctve, ale s tým, že tam sú prírodne termálne,“ povedala primátorka mesta Tornaľa Erika Győrfiová.
O kúpalisku v Tornali v Správach z regiónov informoval redaktor Branislav Caban:
Kúpalisko v Tornali je zaujímavé pre svoju výnimočnú vodu. Tá priteká zo Slovenského krasu priamo do zatopenej jaskyne Morské oko. Odtiaľ sa bez ďalších úprav čerpá do prírodného bazéna, ktorý sa nachádza hneď vedľa.
Morské oko je hlboké 38 metrov a pri dne sa rozširuje. „Je tam dosť veľký priestor, tuším 60×40 metrov. Tam sú tieto pramene. Je vidieť, kde tá voda vyviera,“ vysvetlil jaskyniar Lajos Gaál.
Kúpalisko mali ľudia v regióne vždy v obľube. „Mám dobré spomienky z mladých čias. Ako študentka som tam robila aj plavčíčku,“ povedala jedna z obyvateliek Tornale.
