V sabinovskej mestskej časti Orkucany vykradli čerpaciu stanicu. Incident sa odohral v nočných hodinách. Podozrivými sú muž a žena. Prípadom sa zaoberá polícia.
Bola noc, vonku ešte ticho a tma, no na čerpacej stanici v sabinovských Orkucanoch už malo byť rušno. Podľa nami zistených informácií sa v noci neznámi muž a žena vlámali do budovy čerpacej stanice.
Zámky sú na minimálne dvoch dverách vylomené. Ukradnúť vraj mali predovšetkým cigarety a následne sa dať na útek.
Podľa toho, čo sme sa dozvedeli na mieste, mali podozriví nasadnúť do auta a presunúť sa z čerpacej stanice do neďalekej obce Šarišské Michaľany. Tam mali odstaviť auto na začiatku dvora rodinného domu.
Vykradnutiu čerpacej stanice v Sabinove sa v Správach z regiónov venovala redaktorka Petronela Mahdalová:
Auto sa v obci stále nachádza a na mieste sú aj policajti. Už z diaľky vidno, že v aute sú dve veľké čierne igelitové vrecia a vedľa auta kukla na zemi.
Miestni nám povedali, že podozrivý muž mal byť zadržaný a žena sa stále ukrýva. Polícia informácie nepotvrdila.
„V súvislosti s uvedeným prípadom sú v súčasnej dobe vykonávané procesné úkony a aby nedošlo k ich zmareniu, nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Jana Ligdayová.
Medzitým obec Šarišské Michaľany zverejnila na sociálnej sieti upozornenie pre občanov, v ktorom hovorí o lúpeži a približuje opis ženy. Zároveň miestnych vyzvala, aby si skontrolovali kôlne, stodoly či pivnice.
„Súčinnosť zo strany obce bola poskytnutá, boli prijaté preventívne opatrenia s cieľom informovať občanov o zvýšenej opatrnosti a pozornosti,“ uviedla prednostka obecného úradu Šarišské Michaľany Adriana Martonová.
Obec svojich obyvateľov ďalej vyzýva, aby v prípade nových informácií kontaktovali políciu.
